Ile kosztuje strona internetowa? Sprawdź koszt / cenę stworzenia strony www.

Ile kosztuje strona internetowa. Strona internetowa cena.

 

Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz własną firmę, świadczysz usługi, sprzedajesz produkty w sklepie internetowym. Masz klientów, którzy powracają, ale wciąż mógłbyś obsłużyć ich więcej. Ich brak blokuje rozwój Twojego biznesu. Powodów jest być kilka. Jednym z nich może być nieaktualna, przestarzała, niedziałająca poprawnie strona internetowa lub – co gorsza – jej całkowity brak. Zapadała decyzja; należy stworzyć nową lub zaktualizować starą. Pierwsze pytanie, które Ci się nasunie, to ile kosztuje strona internetowa? Naszym celem, w poniższym artykule, będzie przedstawienie Tobie orientacyjnych cen projektowania stron www. Ważne jest również, abyś znał zalety oraz wady wynikające z różnorodności cen. Zaczynamy!

 

ile kosztuje strona www

 

To ile kosztuje strona internetowa

rzecz jasna, wynika z wielu czynników. Cały proces porównać można do zakupu samochodu. W podstawowej konfiguracji kosztuje niewiele, ale z czasem, kiedy zaczniemy dokładać kolejne wyposażenie, okaże się, że koszt Twojego samochodu wzrośnie kilkukrotnie. Analogicznie sprawa ma się w przypadku stron internetowych. W wielu przypadkach jest tak, że największą wartość ma panel administracyjny strony. Stosunkowo atrakcyjną stronę internetową można wykonać w kilka godzin (szczególnie jeśli wykonawca bazuje na szablonach-gotowcach), nie będzie ona jednak posiadała wielu opcji, które oferuje system zarządzania treścią-CMS.

Jednym słowem; to, co najdroższe nie jest widoczne dla internauty odwiedzającego naszą stronę www. Teraz należy odpowiedzieć sobie na pytanie; czy chcesz płacić za coś, czego być może wcale nie potrzebujesz? Być może strona internetowa bez panelu administracyjnego, której cena będzie stosunkowo niewysoka jest właśnie tym, czego potrzebuje Twoja firma. W takim razie, od czego zależy koszt stworzenia strony internetowej ?

 

Ile kosztuje zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej

Ile kosztuje strona www? Zdecycuj, najpierw na jakiej stronie internetowej Ci zależy/
Strony www dzielimy na dwa podstawowe rodzaje; strony statyczne oraz witryny oparte o system CMS. Te pierwsze cechują się brakiem możliwości samodzielnego dokonywania zmian na stronie. Naturalnie, jeśli znasz język programowania HTML lub PHP poradzisz sobie z edycją strony statycznej, jednak jest znacznie bardziej pracochłonne aniżeli w przypadku stron internetowych opartych o system CMS. Te drugie dają Ci znacznie większe możliwości. Edycja strony internetowej opartej o CMS-a jest prosta jak edycja tekstu w edytorze Word.

Strony internetowe, których edycja odbywa się poprzez panel administracyjny są oczywiście droższe. Ich cena w porównaniu do stron statycznych może być wyższa nawet o 100%. Należy zastanowić się zatem jak często będziemy musieli zmieniać treść na naszej stronie www? Jeśli w perspektywie pojawi się konieczność pisania bloga, dodawania aktualności, rozbudowę galerii zdjęć lub rozszerzenie oferty koniecznie zainwestuje w stronę internetową opartą o system CMS. Nie warto inwestować w rozwiązania komercyjne/abonamentowe. Rozwiązania open source (WordPress, Joomla) w zupełności wystarczą w niemal 100% przypadków. Jeśli nie planujesz zmieniać treści na stronie www, dodawać nowych zdjęć wybierz wersję statyczną.

Ile kosztuje strona www

 

Ile kosztuje strona internetowa? Wykonawca a koszt wykonania strony www.

Już wiesz jaki rodzaj strony internetowej jest Ci potrzebny, czas wybrać wykonawcę. Na tym etapie zalecamy szczególną ostrożność. Na rynku reklamowym roi się od „Januszy biznesu”, którzy pod przykrywką agencji reklamowych jako „profesjonaliści” mogą bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc Twojej firmie. Najlepiej wybrać sprawdzoną agencję, która posiada w portfolio realizacje dla uznanych firm. Wcześniej wykonane strony internetowe będą najlepszą wizytówką przyszłego wykonawcy. Solidna agencja marketingowa/reklamowa już na etapie wstępnej rozmowy na temat Twoich oczekiwań odnośnie strony internetowej poda Ci orientacyjne koszty wykonania strony www. Pamiętaj; najtańsza oferta nie koniecznie musi być atrakcyjna a najdroższa najlepsza. Zachowaj czujność.

Sprawdzając oferty, dojdziesz do wniosku, że ceny stron potrafią różnić się między sobą nawet kilkoma tysiącami złotych. Różnice w kosztach wynikają z wyboru wykonawcy. Freelancer wykona usługę za nie wielkie pieniądze. Niestety w tym wypadku nie należy nastawiać się efekt WOW. Strona www najpewniej będzie mocna odbiegała od naszych oczekiwań. Najpewniej nie otrzymamy również gwarancji na poprawne działanie strony internetowej, nie wspominając już o instrukcji obsługi (w przypadku CMS-a). Nie mamy też żadnej gwarancji, że wykonawca za kilka miesięcy nie zwinie żagli i nie zniknie z rynku. Wszak ciężko utrzymać się wykonując strony internetowe za najniższe stawki.

W przypadku wyboru agencji marketingowej cena wykonania strony internetowej będzie oczywiście wyższa. Możemy być jednak pewni, że cena obejmie o wiele więcej niż samą stronę www. Możemy liczyć między innymi na;

  • Indywidualnie przygotowany projekt strony internetowej
  • Gwarancję na poprawne działania strony internetowej
  • Gwarancję wykonania strony internetowej w umówionym terminie
  • Optymalizacja strony internetowej dla wyszukiwarek
  • Agencja poradzi Ci jak powinna funkcjonować strona internetowa
  • Instrukcję/Manual strony internetowej
  • Dalszą współpracę w przypadku rozwoju strony internetowej
  • Wyższą jakość obsługi aniżeli w przypadku współpracy z freelancerami.

Oczywiście dobrym nawykiem jest porównanie kilku ofert i zdecydować się na tą, która wzbudzi Twoje zaufanie. Koszt wykonania strony www powinien być według Ciebie racjonalny i adekwatny do potrzeb. Zbyt niska cena to sygnał, że jakość strony może być poniżej Twoich oczekiwań. Jeśli uznasz, że cena jest zbyt niska lub zbyt wygórowana zapytaj jaki jest tego powód. Warto zdać sobię sprawę, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością.

ile kosztuje strona www.

Ile może kosztować strona internetowa wykonana przez agencje reklamową? Oto przykładowe i orientacyjne stawki;

statyczna strona internetowa, wykonana na gotowym szablonie, koszt/cena: 1000 zł – 1500 zł
statyczna strona internetowa, projekt graficzny indywidualny, koszt/cena: 2000 zł – 2500 zł
strona internetowa z CMS-em, szablon graficzny, koszt/cena: 2500 zł – 3000 zł
strona internetowa z CMS-em, projekt graficzny indywidualny, koszt/cena: 3000 zł – 9000 zł

Oczywiście podane ceny są bardzo szacunkowymi kosztami utworzenia strony internetowej, a nie ofertą handlową.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ILE KOSZTUJE STRONA INTERNETOWA. Jedno jest pewne, im bardziej rozbudowana strona, im bardziej indywidualna, tym wyższa będzie cena. Jeśli jednak jesteś Klientem, który wie czego chce, to ten artykuł powinien pomóc Ci ocenić realia panujące na rynku podczas wyceny strony internetowej.

Jest jednak sposób, aby uniknąć całego zamieszania i otrzymać wycenę strony internetowej natychmiast-wystarczy, że skorzystasz z naszego formularza a koszt wykonania strony www, otrzymasz natychmiast.

 

 

Podziel się

Ile kosztuje strona internetowa
4.5 (90%) 10 votes

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o